550 esnafın borcu yapılandırılacak
Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanı Faruk Demir, kendilerinden kredi alan 550 esnafın borçlarını yapılandırabileceklerini açıkladı.
456 defa okunmuş - 23 Eylül 2020 - Çarşamba 15:43

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, esnaf ve sanatkarların kredi kooperatifleri aracılığıyla kullandıkları kredilerin takipte olanlarını yapılandırdıklarını müjdelemişti. Bakan Pekcan, hazirandan önce kredi borcu takibe düşen esnaf ve sanatkarların kredi kooperatiflerine yazılı başvurmaları ve talepte bulunmaları halinde yeniden yapılandırmadan faydalanmalarının mümkün olacağını açıklamıştı.

TEMERRÜT FAİZİ YOK

Bakan Pekcan’ın bu açıklamasının ardından gözler, Kocaeli’ye çevrildi. Yapılandırma ile ilgili konuşan ve borcu olup da ödeyememiş esnaflara faiz affının geldiğini belirten Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanı Faruk Demir, kaç yıl geçerse geçsin borcunu peşin ödeyen esnaflardan temerrüt faizinin alınmayacağını söyledi.

24 EŞİT TAKSİTTE

Faruk Demir, “İsteyen esnaflara 24 eşit taksit yapılacak. İlk taksiti ödemek kaydıyla geriye dönük hesaplama yapılmayacak. 24 aya bölünerek eşit taksitler halinde ödenecek” bilgisini verdi. Yapılandırmadan, kooperatiflerine üye 550 esnafın faydalanacağını açıklayan Demir, borçluların bizzat kendilerinin başvurması gerektiği söyledi.

DEMİR’DEN TEŞEKKÜR

Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanı Demir, esnafların borçlarının yapılandırması nedeniyle başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, TESKOM Genel Başkanı Abdülkadir Akgün, 7. Bölge Başkanı Bahri Şarlı ile Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker’e teşekkür etti.

KREDİLER AÇIK

Başkan Faruk Demir, kooperatifin esnafa sağladığı kredi miktarlarını da açıkladı. 1 Ocak 2020 tarihinden 14 Temmuz tarihine kadar toplam 1.696 esnafa 95 milyon 775 bin lira kredi sağladıklarını açıklayan Demir, başvuruların açık olduğunu, şartları uyanların müracaat etmeleri halinde kredi alabileceğini hatırlattı.

İlgili Fotoğraflar
550 esnafın borcu yapılandırılacak
Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...