Önceliğimiz Kocaeli
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Vali Hüseyin Aksoy’u ziyaretinde Kocaeli’nin kalkınması adına çok şeyler yapacaklarını belirterek, “Ulaşım alanındaki alt yapı çalışmalarında Kocaeli birinci önceliğimiz” dedi
1745 defa okunmuş - 17 Ekim 2017 - Salı 09:14

İLİMİZE bir dizi ziyaret gerçekleştiren Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kocaeli Sanayi Odası’nın meclis toplantısına katılımın ardından Vali Hüseyin Aksoy’u makamında ziyaret etti. Vali Aksoy tarafından kapıda karşılanan Bakan Arslan’ın valilik ziyaretine Vali Yardımcıları Dursun Balaban ve Ekrem Erdoğan, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan karşılarken ziyarette ise AK Parti Milletvekili Cemil Yaman, İlhan Bayram, Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal ve Bakanlık yetkilileri de katıldı.

TEŞEKKÜR ETTİ

Bakan Arslan’ın şeref defterini imzalamasının ardından konuşan Vali Hüseyin Aksoy, Bakan Arslan’a ‘Hoş geldiniz’ dileklerinde bulunarak, “Kocaeli Sanayi Odamızın meclis üyeleriyle birlikte olmanız Kocaeli’mize vermiş olduğunuz değeri, ülkenin gelişmesi ve kalkınmasına vermiş olduğunuz önemi vurgulamanız bakımından da çok anlamlı. Valiliğimizi de ziyaret ederek ilin farklı konularını sizlerle paylaşma fırsatı verdiğiniz için çok teşekkür ederiz” diye konuştu.

KOCAELİ KÖPRÜNÜN MERKEZİ

Aksoy’un ardından konuşan Bakan Ahmet Arslan, “Vali Bey’e yeni görev yerinde başarılar diliyoruz. Kocaeli ile ilgili gerek Sayın Başbakan Yardımcımızla sık sık istişarelerde bulunuyoruz. Kocaeli bizim için çok önemli. Avrupa ile Asya arasında köprü konumundaki Türkiye’nin hakkını vermek adına ulaştırma ve erişim alanında yaptığımız çalışmalar çok önemli. Kocaeli bu köprünün tam da merkezi. Kocaeli’nin ulaşım anlamında altyapı yatırımlarını her zaman birinci önceliğimiz olarak tutuyoruz. Bütün ulaşım yollarını entegre etmesiyle de örnek bir şehir” şeklinde ifade etti.

KOCAELİ ÇOK ÖNEMLİ

Kocaeli’deki çalışmaların yeterli olmadığını belirterek konuşmasına devam eden Arslan, “Kocaeli’de çok mesafe aldık, ancak bunun yeterli olmadığını karayolları ağının çok daha geliştirilmesi, şehrin kuzeyinden de yeni koridorların tamamlanması, limanların çok daha geliştirilmesi, demiryollarının da iyileştirilmesi adına şehrin kuzeyinden de alternatif bir demiryolu koridoru oluşturmanın da Kocaeli için önemli olduğunu biliyorum. Yapmayı planladıklarımız da var. Bu tip ziyaretlerde bu çalışmaları masaya yatırıp birlikte hareket etmenin çalışmalarımız için çok önemli olduğunu da biliyoruz. Kocaeli’nin gelişmesi ve kalkınması adına çok şey yapacağız” şeklinde konuştu.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...